Hakkımızda

Aktif sporsal faaliyetlerini sürdürmekte olan Şişli Voleybol Okulumuz , bünyesinde barındırdığı sporcularına üst düzeyde özen göstererek, sporcularımızın basketbol gelişimlerini arttırmanın yanı sıra onların arkadaşlarıyla olan bağlarını kuvvetlendirmek,takım olmak,paylaşabilmek,aileden uzak kendi ayakları üzerinde durabilmek,dolayısıyla gelişen özgüven gibi sosyalleşme ve çocuklarımızın gelişimi yolunda atılacak önemli adımlar düzenlediğimiz kış basketbol kampları ve yaz basketbol kampları ile pekiştirilir.Galatasaray Spor Kulübü Voleybol Okulları çatısı altında düzenlenen turnuvalara da katılım sağlarız.
Çalışmalarımız neticesinde oyuncularımızın devamlılık ve performans değerlendirilmesi yapılarak,başarılı sporcularımızı Galatasaray Basketbol Altyapısı’na yönlendirerek altyapımıza oyuncu kazandırmak için mücadele ederiz.
Sporcuların aileleri ile de sürekli iletişim halinde bulunan basketbol okulumuz, ailelerle düzenli olarak çocukları hakkında bilgi alışverişleri yapmaktadır.
Daha önce de belirttiğimiz gibi kuruluşumuzda benimsediğimiz ilkelerden sapmayarak çalışmalarımızı modern çağın getirdiği yenilikler eşliğinde geliştirmeye devam edeceğiz. Eğer siz de en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızın, sağlıklı birer sosyalite ve başarılı bir spor hayatına giriş yapmalarını istiyorsanız, çocuklarınızı sizlerle birlikte aramızda görmekten gurur duyarız.

Neden Voleybol

 1. 1
  Yardımlaşmayı öğretir

  Modern toplumlarda yalnızlaşan çocuklar için, yeni eğitim programları ve kolektif çalışmaya uygun ortamlar oluşturuluyor. Voleybolun merkezine yerleşen takım oyunu olgusu ise, kişilere birlikte düşünmeyi ve çözüm üretmeyi öğretiyor. Bu şekilde yetişen çocuklar, ileride birey olduklarında kolektif bilinci yüksek ve başkalarını düşünmeyi alışkanlık haline getirmiş insanlara dönüşüyor.

 2. 2
  Zor zamanlarda sorumluluk aldırır

  Voleybol öyle bir oyun ki, maç içerisinde her an her şey olabiliyor. Saniyeler içinde atılan kritik bir sayı gibi detayların sonucu doğrudan etkilediği bu oyun, sorumluluk bilinci ve liderlik vasfını geliştiriyor. Bu sayede voleybol oynayan çocuklar, çok rahat bir şekilde zor zamanların üstesinden gelebiliyor. Daha küçük yaşta takımı ve arkadaşları için kritik bir zamanda sorumluluk alan bir çocuğun heyecanını hissedin. Sanki bir liderin ilk adımları gibi…

 3. 3
  Hayattan zevk alan azimli insanlar yetiştirir

  Heyecan sınırı olmayan ve seyir zevki güzel olan basketbol, oyuncuların tutkularıyla daha da güzelleşen bir spor. Sahip olduğu tutku ve sevgi ile hayata küçük yaşta sımsıkı sarılan bir çocuk, iyi bir çocukluk dönemi geçirecek demektir. Küçük yaşta oynadığı oyunu seven bir çocuğun tutkusu, işini severek yapan ve ne istediğini iyi bilen bireyin anahtarı oluyor.

 4. 4
  Fiziksel ve Mental Kazanımlar

  Spor branşları içerisinde voleybol;  hız, atletizm, esneklik denge ve koordinasyon  gibi motorik özellikleri içermesi sebebiyle çocuklarımızı fiziksel yönden geliştirirken, takım sporu olması sebebiyle çocuklarımızı sosyal yönden de geliştirmektedir.

  Voleybol sporu çocuklarımızın ,  sorumluluk duygusunu geliştirirken, hızlı ve doğru karar alabilmesi gibi zihinsel özelliklerini de geliştirmektedir.
  Basketbol ve voleybol sporu çocuklarımızın , sorumluluk duygusunu geliştirirken, hızlı ve doğru karar alabilmesi gibi zihinsel özelliklerini de geliştirmektedir.

  ADRES

  Şişli Etfal Hastanesi, Kadın Doğum Bölümü Yanı, Şişli Sağlık Mes.Lis. Spor Salonu

  TELEFON

  0533 322 52 50

  E-POSTA

  info@genessk.com